Spisovatelka Zuzana Pospíšilová v MŠ

Zveřejněno: 03. 04. 2024

Spisovatelka Zuzana Pospíšilová v MŠ

Hned první den po Velikonocích, v úterý 2. dubna, navštívila naši MŠ jedna z nejznámějších českých spisovatelek dětské literatury, paní Zuzana Pospíšilová.

Besedovala s předškoláky o tom, jak správně zacházet s knihami a dávala jim nejrůznější otázky a hádanky. Ptala se dětí, čím by chtěly být, a na každé povolání měla připravenou hádanku. Děti byly šikovné, některé dokonce věděly, kdo je to ilustrátor a kdo spisovatel. A ty, které to nevěděly, tak se něco nového přiučily.

Předškoláci se do besedy s chutí zapojovali a nakonec si zahráli i krátké divadélko.

Zuzana Pospíšilová s sebou přivezla na ukázku mnoho dětských knih, které napsala a vystavila je na okenním parapetu ve třídě mateřské školy.

Za příjemné setkání děkujeme a budeme se těšit možná zase někdy na viděnou.

Napsala: Martina Mičková

Fotografie naleznete zde: https://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/spisovatelka-v-ms