Roboti ve 4. třídě

Zveřejněno: 14. 10. 2024

ROBOTI VE 4. TŘÍDĚ

V naší mateřské škole se ve 4. třídě soustředíme na moderní vzdělávací metody, které děti zábavnou formou připravují na budoucnost. Jednou z klíčových oblastí je práce s robotickými hračkami, které děti motivují k objevování světa vědy, technologií, inženýrství a matematiky (STEM).

Děti se pravidelně věnují aktivitám, kde pomocí robotů, jako je například Botley, rozvíjejí své logické myšlení a schopnost řešit úkoly. Učí se programovat tak, že robotovi zadávají sekvence příkazů, aby se pohyboval a překonával překážky. Kromě toho staví různé modely podle návodů, které mají přístupné na třídním tabletu. Tato práce s digitálními nástroji podporuje jejich schopnost pracovat podle pokynů, rozvíjí technické dovednosti a posiluje jejich samostatnost.

Velkou roli v naší výuce hraje i MagicBox, který proměňuje podlahu třídy v interaktivní projekční plochu. Děti zde plní úkoly, které rozvíjejí jejich kreativitu a spolupráci. Speciální pera pro kreslení a psaní jim pomáhají nejen s motorikou, ale i se správným úchopem, což je důležité pro jejich budoucí dovednosti.

Naším cílem je dětem poskytnout co nejvíce příležitostí k rozvoji dovedností, které budou potřebovat ve světě moderních technologií. Práce s robotickými hračkami a interaktivními nástroji podporuje kreativitu, logické myšlení, týmovou spolupráci a samostatnost. Tento přístup zároveň propojuje hru s učením a učí děti, jak řešit reálné problémy pomocí technologií.

Fotografie naleznete zde: https://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/roboti-ve-4-tride-3