Roboti ve 4. třídě

Zveřejněno: 23. 01. 2024

Během školního roku se naše mateřská škola angažuje v moderním přístupu k vzdělávání prostřednictvím nových a inovativních robotických hraček. Tyto hračky nejsou pouze zábavnými objekty, ale také efektivními vzdělávacími prostředky, které podporují rozvoj dovedností a schopností dětí.

Klademe důraz na výuku prostřednictvím STEM (věda, technologie, technika a matematika) programů, které jsou realizovány pomocí moderních robotických hraček. Tyto programy spojují hru s přírodními vědami a matematikou, čímž podporují komplexní rozvoj dětí. Ve výuce se klade důraz na řešení praktických problémů a propojení s reálným světem.

V rámci naší školky se děti každodenně zabývají sadami robotů navrženými tak, aby podporovaly různé aspekty vývoje. Například staví roboty, kteří musí absolvovat překážkové dráhy, čímž rozvíjejí svou kreativitu a prostorové vnímání.

Robot Botley je skvělým společníkem pro děti, který není pouze zábavný, ale také výukový. Děti se učí programovat robota, aby sledoval vyznačenou trasu na podložce, vykonával opakující se příkazy, detekoval předměty a překonával překážky.

Práce s robotickými hračkami v naší školce přináší mnoho výhod, jako je podpora kreativity, rozvoj logického myšlení a algoritmického myšlení. Tyto hračky se staly neodmyslitelnou součástí výuky, pomáhají děti připravit na budoucnost s důrazem na moderní technologie a vědu.

Fotografie naleznete zde: https://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/roboti-ve-4-tride#gallery1-4