Ovoce a zelenina, to je zdravé, to je prima

Zveřejněno: 22. 10. 2021

Ovoce a zelenina, to je zdravé, to je prima

S podzimem se pojí sklizeň zeleniny na zahrádkách a tak i my ve školce jsme si celý týden hráli na malé zahradníky. Paní učitelka přinesla ve velkém proutěném koši různé druhy zeleniny, které se děti učily poznávat a správně pojmenovat. Jednotlivé kusy zeleniny si děti mohly osahat, očichat a v některých případech došlo i na ochutnávání (po předchozím důkladném omytí a nakrájení). Děti tak využily při seznamování se zeleninou všechny své smysly.

Na naše „zeleninové“ téma pak vhodně navázala pohádka „O veliké řepě“, kterou děti nejprve shlédly a následující den si ji i samy zahrály (v průběhu hry se naučily používat pojmy jako „před, za, první, poslední“). Další den si děti dle svého výběru namalovaly různé druhy zeleniny a společnými silami jsme vyrobili velký papírový koš ozdobený proužky barevných papírů. Do koše pak děti naskládaly malovanou zeleninu a celé toto společné dílo je vystaveno na nástěnce před třídou.

Zahráli jsme si také zeleninové pexeso, veselou pohybovou hru „Lečo“ a řada přišla také na zeleninové puzzle, které si děti poskládaly a nalepily na podkladový papír a nakonec i vybarvily.  Kdo byl rychlejší a chtěl v tvořivé činnosti pokračovat, mohl si ještě vybarvit omalovánku pohádky „O veliké řepě“.

Děti se také naučily písničku „Cib, cib, cibulenka“, „Šla Nanynka do zelí“ a básničku s pohybem „Kutálí se brambora“.

Tak a teď už jen, aby nabyté vědomosti zůstaly v jejich dětských hlavičkách.

Fotografie naleznete zde: http://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/ovoce-a-zelenina-to-je-zdrave-to-je-prima