Klub Maxík 10

Zveřejněno: 27. 05. 2021

Setkání bylo tentokrát věnováno blížícímu MDD. Děti přemýšlely, jak by tento svátek chtěly ve školce oslavit. Poté formulovaly přání k MDD pro všechny děti světa - ať jsou zdravé a nejsou nemocné - ať se mají dobře – ať nemají něco zlomeného – ať nemají koronavirus – ať mají hodně kamarádů – hodně hraček a křečky – hodně zvířátek – ať rády chodí do školky a školy a daří se jim tam. Poté jsme společně vymysleli dárek pro děti naší MŠ – bonbónové kytičky. S chutí se děti pustily do vystřihování barevných papírových kytiček. Po sezení u stolečků si protáhly tělo a zahrály si pohybovou aktivitu s různě velkými obručemi. Ty si musely navzájem předávat v kruhu bez pomoci rukou. O legraci nebyla nouze. Pak se slova ujal Vítek, který si moc přál, abychom si v Maxíku zahráli na téma „počítačové hry Minecraft“. Vítek a děti vyprávěly o svých oblíbených aktivitách, počítačových hrách a postavách, přemýšlely o robotech a jejich využití, jak mohou lidem pomáhat. Pomocí stavebnic Translucent Blocks a ArchiMates sestavovaly roboty a Minecrafty. Domů si odnesly pamlsek, omalovánky Minecraftů a volitelný DÚ – vymyslet a nakreslit robota nebo postavu pro hru Minecraft.

Fotografie naleznete zde: http://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/klub-maxik-10-2