Dentální hygiena - jak si správně čistit zoubky

Zveřejněno: 08. 12. 2023

V čtvrtek a pátek 7. a 8. prosince 2023, měli jsme tu čest přivítat zubní asistentku, která pro naše děti připravila hodinový program zaměřený na správnou péči o zuby. Během této interaktivní akce nám paní asistentka představila správný způsob čištění zubů, vysvětlila, jak vzniká zubní kaz a z čeho může vznikat. Kromě toho si s sebou přivedla svého kamaráda Huga, na němž si děti mohly vyzkoušet správnou techniku čištění a zapojit se do různých aktivit a úkolů. Na závěr této edukační akce dostaly děti drobné dárečky ve formě zubních kartáčků, zubní past a omalovánek. Tato aktivita měla za cíl seznámit děti s důležitostí správné péče o zuby, a to prostřednictvím vysvětlování a demonstrování správné techniky čištění zubů. Tímto způsobem jsme podporovali prevenci zubních problémů a snažili se vytvářet zdravé zubní návyky mezi našimi nejmladšími.

Fotografie z této akce naleznete zde: http://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/dentalni-hygiena-jak-si-spravne-cistit-zoubky