1. setkání Klubu Maxík

Zveřejněno: 28. 10. 2021

1. setkání KLUBU MAXÍK v novém školním roce.

Z důvodu nemocnosti dětí jsme si na naše první setkání v novém školním roce museli počkat až do středy 27.října, i když nám přesto scházeli čtyři kamarádi z deseti nominovaných.

Tento školní rok je Maxík zaměřen na digitální gramotnost dětí v předškolním vzdělávání.

Zapojili jsme se do PROJEKTU TIO, který je dílčí aktivitou systémového projektu Národního pedagogického institutu České republiky ( PPUČ ).

Cílem projektu je prostřednictvím robůtka, jehož jméno v sobě nese nejen jeho oblíbené slovní spojení „ty jo“, ale především základní myšlenku příběhů – Technologie Informace Objevy, přiblížit předškolním dětem a žákům I.stupně téma komunikace, etiky a bezpečí v digitálním světě.

Robůtek TIO a jeho robosvět se může podobat skutečnému světu, nebo se můžeme společně s dětmi ponořit do světa fantazie a vytvořit svět zcela jedinečný, originální.

A jak probíhalo 1.setkání nových členů Klubu Maxík ?

Nejdříve se děti vzájemně představily a řekly svá přání, co by chtěly v Maxíku zažít. Poté byly seznámeny s příběhem o robůtkovi jménem TIO, plnily zábavné úkoly na rozvoj pozornosti a jak budou své výkony sebehodnotit. Domů si odnesly první domácí úkol.

Dagmar Kolářová, pověřená vedením Klubu Maxík

Fotografie naleznete zde:  http://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/1-setkani-klubu-maxik