Pro rodiče budoucích školáků

Zveřejněno: 09. 04. 2023

Milí rodiče budoucích školáků,

právě stojíte před otázkou, na kterou základní školu zapsat svou dceru, či syna. Protože se na mne obracejí někteří lidé s žádostí o konzultaci v této záležitosti, rozhodl jsem se sepsat několik myšlenek na toto téma.

Chtěl bych Vám přiblížit naši školu a přesvědčit Vás o tom, že se jedná o skvělé místo pro vzdělávání Vašich dětí.

Naše škola je moderně vybavená a máme k dispozici kvalitní a zkušené pedagogy, kteří jsou připraveni pomoci Vašim dětem dosáhnout nejlepších výsledků. Výuka probíhá v přátelském a podporujícím prostředí, kde jsou děti motivovány k učení a rozvíjení svých schopností.

V naší základní škole se Vaše děti budou učit v rámci moderních vzdělávacích metod, které jsou zaměřené na rozvoj kritického myšlení, kreativity, ale také na zlepšení jazykových a matematických dovedností. Výuka probíhá v malých skupinkách, což umožňuje větší pozornost jednotlivým dětem a přizpůsobení výuky jejich individuálním potřebám. Vaše děti se samozřejmě naučí čtení, psaní, počítání, ale budou se také zabývat různými tvořivými aktivitami, které podporují jejich fantazii. Děti se u nás učí samostatnosti, sociálním interakcím a respektu k ostatním.

Kromě kvalitního vzdělávání nabízíme i různé sportovní, hudební a kulturní aktivity, které pomáhají dětem rozvíjet své zájmy a získávat nové zkušenosti. Možná už jste slyšeli o tom, že naše škola má nadstandardně moderní vybavení v podobě nového venkovního sportoviště, kvalitních tělocvičen, počítačových učeben a také například školních dílen. To vše nám umožňuje realizovat kvalitní výuku, s důrazem na individualitu žáků. Pracujeme s roboty, 3D tiskem a celkově nám moderní technologie nejsou cizí.

Jako ředitel školy někdy bývám označován za přehnaně opatrného, pokud jde o bezpečnost našich žáků. Nemůžu si pomoci, ale bezpečnost dětí ve škole je z mého pohledu to nejdůležitější a na tom musím trvat.

V naší škole také věnujeme nemalou pozornost i spolupráci s rodiči našich žáků. Věříme totiž, že spolupráce a komunikace jsou klíčové pro úspěšné vzdělávání Vašich dětí.

Jsem si jistý, že vzdělání by mělo být zábavné a zajímavé. Proto jsme připravili mnoho aktivit, které pomáhají našim žákům učit se efektivně a zároveň si užívat školu. Nabízíme například adaptační aktivity, exkurze a výlety, které pomáhají rozvíjet dětskou kreativitu a fantazii. Od prvního stupně nabízíme nadaným žákům rozvoj v Talent klubu, který jim rozšiřuje obzory nad rámec běžné výuky.

Je pro nás rozhodně velmi motivující, když naši žáci uspějí v soutěžích. Jsme si však vědomi toho, že úspěch v soutěžích není jediným kritériem pro hodnocení kvality školy a vzdělávání. Hlavním našim cílem je zaměřit se na rozvoj žáků jako celku a na to, jak je škola připravuje na jejich budoucnost.

Kritéria, která rodiče zvažují při výběru základní školy pro své dítě, mohou být různá a liší se podle individuálních potřeb a preferencí každé rodiny. Přeji Vám, ať toto rozhodnutí uděláte po zralé úvaze, především ve prospěch Vašich dětí.

Ladislav Gróf

Zveřejnil: Ladislav Gróf