Klub Maxík v MŠ

Zveřejněno: 09. 10. 2020

Zahájení činnosti Klubu Maxík v MŠ

Náš cíl je rozvíjet podnětné prostředí v MŠ aktivitami podporujícími intelektovou stimulaci dětí.

Na základě diagnostiky a rozhovorů s rodiči během měsíce září paní učitelky 3. a  4. třídy      vytypovaly celkem 10 dětí, které se poprvé setkaly ve čtvrtek 1října.

Na zahajovacím setkání nás čekalo důležité rozhodování – co bychom chtěli v kroužku dělat, jak se bude jmenovat, jakého budeme mít maskota_

Po předložených návrzích děti pomocí hlasování schválily název kroužku MAXÍK a maskota LVA.

Paní učitelka Dáša poté děti seznámila s dalšími návrhy činností a prezentací kroužku. Domů si děti odnesly první pracovní list.

Rodiče byli s aktivitami klubu informováni a podepsali písemný souhlas se zapojením dítěte do činností klubu, pořizováním fotografií z činností kroužku a jejich zveřejňováním na nástěnce a webu MŠ.

Klub Maxík se bude scházet 4x měsíčně (čtvrtky) v odpoledních hodinách, jeho náplní jsou hry a činnosti stimulující rozvoj potenciálu dítěte.

Druhé setkání klubu MAXÍK

Hlasité pozdravy, zářící oči a opakující se otázka „Paní učitelko, už bude kroužek?“  hřály na srdci. Všichni jsme se na další setkání těšili. Konečně čtvrtek!

Nejdříve jsme si zhodnotili vypracování 1. domácího úkolu -  kresba postavy tužkou a podpis jména (samostatně či s dopomocí rodiče). Poté děti začaly pracovat na svém PORTFOLIU - vybraly si složku podle své oblíbené barvy a učily se zakládat pracovní list do euro složky. Následovala zábava - hádání své fotografie PORTRÉTU, který byl počítačově upraven.                 Až dozněl bujarý smích, děti si své portréty vykreslovaly pastelkami. Pokud si nebyly jisté, jakou barvu mají jejich oči a vlasy, zjišťovaly v zrcadle. Poté vyhledávaly tištěný tvar svého jména a zvolily si, jakým způsobem se pod portrét podepíší - fixem dle zvolené barvy nebo nalepením jednotlivých písmen. První stránka portfolia je hotová. Každý si své pozná.

Rozloučili jsme se rozhovorem o vzhledu a vlastnostech našeho maskota, na který pak navázala NABÍDKA druhého domácího úkolu.

Dagmar Kolářová - učitelka pověřená vedením Klubu Maxík

Fotografie z akce naleznate zde: http://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/klub-maxik