Soutěž o nejlepší mateřskou školu Nového Jičína

Zveřejněno: 20. 01. 2021

Soutěž o nejlepší mateřskou školu Nového Jičína v oblasti environmentální výchovy

Umístění naší školy, lokalita, v které se nachází, umožňuje mnoho pozorování v přírodě, přírodních jevů, nabízí realizaci prvků ekologické výchovy, naplňování programu zdravého životního stylu, umožňuje dostatek příležitostí na klidné vycházky dětí, při kterých mají spoustu příležitostí k pozorování svého okolí (pole a pěstování plodin, sečení trávy, pozorování chovu koní, drobné domácí zvířectvo, pohled na zříceninu hradu Starý Jičín), což jim nabízí pozorování změn přírody během jednotlivých ročních období. Aktivní přístup k okolí a možnost v přirozených situacích, ale i zprostředkovaně si osvojovat znalosti, dovednosti a návyky potřebné k ochraně životního prostředí a k vytváření základních ekologických návyků.

V prosinci 2020 se sešla odborná komise v čele s Mgr. Martou Kiššovou z odboru životního prostředí a prostudovala hodnotící zprávy ekologických aktivit mateřských škol a určila vítěze v soutěži Nejekologičtější MŠ Nového Jičína.

1. místo - MŠ Revoluční

2. místo - MŠ Dlouhá 56

3. místo – MŠ Máj

4. místo – MŠ Loučka, MŠ Beskydská