ORGANIZACE DĚTÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE A TESTOVÁNÍ OD 12. DUBNA 2021

Zveřejněno: 09. 04. 2021

ORGANIZACE DĚTÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE A TESTOVÁNÍ OD 12. DUBNA 2021

Provozní doba mateřské školy od 6:00 – 16:00 hodin

Na všechny děti, které se účastní prezenčního vzdělávání v mateřské škole, se vztahuje povinné testování. Účast na testování bude podmínkou přítomnosti dítěte na vzdělávání v MŠ.

Roušky ani respirátory nejsou pro děti povinné.

Testování bude probíhat 2 x týdně (pondělí a čtvrtek). Pokud se některé dítě nebude moci zúčastnit testování v určený den, je nutné jej otestovat v první den jeho přítomnosti. Dále pokračuje dle rozvrhu testování s ostatními.

Děti budou podrobeny antigennímu testování pomocí testů Singclean z předního části nosu.

Preventivní test se vždy provádí bezprostředně při příchodu do mateřské školy. Každý rodič si své dítě otestuje sám za asistence pověřené osoby. Na výsledek testu je nutné počkat 20 minut.

Pokud je výsledek nečitelný/chybný, test se vyhazuje, chyba se zaznamenává a testovaný musí vykonat nový test.

Pokud bude dítě vykazovat příznaky infekčního onemocnění: kašel, rýma, teplota, zažívací obtíže, bolesti hlavy, kloubů a svalů, záněty v očích - nebude do MŠ vpuštěno.

Co dělat, pokud je výsledek preventivního testu pozitivní

· Mateřská škola vystaví dítěti potvrzení o pozitivním výsledku testu s uvedením dne a času provedení testu a zajistí oddělení dítěte od ostatních osob

· zákonný zástupce dítěte je povinen telefonicky informovat o pozitivním výsledku tes-tu dětského lékaře

· lékař rozhodne o provedení konfirmačního vyšetření metodou RT-PCR a vyplní elek-tronickou žádanku k tomuto vyšetření. Dítě, které mělo preventivní test pozitivní, je povinno se tomuto vyšetření podrobit