Klub Maxík 7

Zveřejněno: 15. 01. 2021

Děti donesly vypracovaný vánoční domácí úkol, který byl zaměřen na rozvoj kreativního přemýšlení a vyjadřovacích schopností - s pomocí dospělého vymýšlely k daným obrázkům krátké příběhy a pohádky. Po přečtení některých textů pracovaly v opačném pořadí. Nejdříve si vyslechly „Příběh o sněhové vločce“, procvičovaly paměť opakováním děje a poté určovaly hlavní postavy pro grafické znázornění textu. Každé dítě si vybralo jednu z postav a nakreslilo ji. Ostatní děti z MŠ se s touto pohádkou pak mohou seznámit na nástěnce formou obrázkového čtení. Následovala část „vědecká“. Děti vytvářely své představy a hypotézy o tom, jak vznikají sněhové vločky, prohlížely si obrázky vloček focených pod mikroskopem, zkoušely pracovat s dětským mikroskopem. Poté kresbou mizíkem na barevný podklad napodobovaly linie struktury sněhových vloček - sněhová peřina bude součástí obrázkového čtení. Na závěr setkání si děti vybíraly ze tří domácích úkolů na téma sněhová vločka se zaměřením na procvičování grafomotoriky, zrakového vnímání nebo matematických schopností.

Fotografie z této akce naleznete zde: http://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/klub-maxik-7