Klub Maxík

Zveřejněno: 10. 05. 2022

KLUB MAXÍK

V měsíci dubnu se děti setkaly dvakrát. První setkání bylo inspirováno blížícími se VELIKONOCEMI – děti si zahrály různé pohybové aktivity na rozvoj prostorové orientace, rovnováhy, odhadu vzdálenosti. Poté si vyzkoušely tradice  „velikonočního pondělí“ – kluci chodili s pomlázkou za doprovodu velikonočních koled, děvčata vázala stužky. Nakonec si děti pro maminku vyrobily omyvatelnou podložku pod vázu – velikonoční mandalu.

Druhé setkání bylo věnováno další oblasti celoročního projektu rozvoje digitální gramotnosti dětí v předškolním vzdělávání - TIO  A  MOBIL. Děti si prostřednictvím pokládání otázek, diskusí, malou dramatizací, prací s komiksem rozvíjely digitální gramotnost  –  každodenní život s technologiemi, osobní bezpečí a bezpečnost v digitálním prostředí. Domů si odnesly úkol pro celou rodinu na téma historie a současnost komunikačních technologií.

Dagmar Kolářová

Fotografie naleznete zde: http://msdlouha.zsjubilejni.cz/fotogalerie/klub-maxik-23